علت سرگیجه – بیماری یا درمان چیست؟

بیش از 300 دارو که برای درمان بیماری های مختلف پزشکی تأیید شده اند ، ممکن است باعث سرگیجه ، سرگیجه یا هر دو شوند. تشدید سرگیجه یا سرگیجه می تواند یکی دیگر از عوارض جانبی این داروها باشد. پزشکی که دارو را تجویز می کند ، اگر اولین بار است که بیمارانش این دارو را مصرف می کنند ، نمی تواند تأثیر آن را روی سیستم دهلیزی بیمار پیش بینی کند. علاوه بر این: دارویی که در گذشته بی گناه بود ، ممکن است در سنین بالا علائم عدم تعادل را ایجاد کند.

هنگامی که یک متخصص قلب به عنوان بخشی از یک روش نجات زندگی داروی IV تزریق می کند ، احتمال سرگیجه به عنوان یک عارضه جانبی مهم نیست. پزشک باید بر روی مسئله نجات زندگی تمرکز کند. در درمان های بهترین متخصص قلب در مشهد انتخابی که سرگیجه یا سرگیجه از عوارض جانبی آن است ، وضعیت متفاوت است.

شمش زخاریا (M.D.) از بیمارستان “Hadassah Ein Kerem” در اورشلیم نمونه های برجسته ای از زمینه بیماری های قلبی عروقی را ارائه می دهد.

علت چیست و نتیجه درمان چیست؟

هنگامی که بیمار دچار یک عدم تعادل شدید همراه با سرگیجه یا سرگیجه است – این سوال ممکن است به مهمترین مسئله در درمان تبدیل شود. بر اساس شدت ، می توان بیماری ها را به دو دسته تقسیم کرد: شروع حاد و شروع تدریجی. من از اصطلاح “شروع مزمن” استفاده نکردم زیرا “شروع حاد” ممکن است به عنوان “شروع مزمن” ادامه یابد.

هنگامی که بیمار می تواند روند بررسی عمیق عوامل تحریک کننده سرگیجه یا سرگیجه خود را تحمل کند ، پزشک و بیمار می توانند عوامل مربوطه را جدا کرده و دارویی را که می تواند ایجاد کند تنظیم کنند. در خط بعدی سعی خواهیم کرد تا به نمونه های مشخص تری از طیف درمان های بیماری های قلبی عروقی اشاره کنیم.

چربی خون تشخیص چربی خون بالا مانند کلسترول تام ، کلسترول HDL ، کلسترول LDL یا تری گلیسیرید است. تجزیه و تحلیل تصویر خون چربی ها توسط یک متخصص می تواند در تشخیص خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی یا آب و هوایی خطری ایجاد کند.

اولین قدم در درمان ، یک رژیم غذایی خاص است. در صورت عدم بهره مندی از رژیم غذایی ، پزشک یک داروی درمانی ارائه می دهد و رایج ترین داروها برای کاهش خطر به عنوان “استاتین” طبقه بندی می شوند.

این روش درمانی را می توان به آرامی و به تدریج انجام داد. در دوزهای کم استاتین ، درمان به خوبی تحمل می شود. در صورت نیاز به افزایش دوز به سطح بالا ، برخی از بیماران از عوارض جانبی رنج می برند ، ممکن است سرگیجه ، سرگیجه یا وزوز گوش (احساس سر و صدا در گوش ها یا سر) ایجاد شود.

آریتمی قلبی ممکن است با سرگیجه یا سرگیجه همراه باشد. متخصص قلب باید تصمیم بگیرد که علت اصلی چیست: داروی ضد آریتمی یا خود آریتمی قلب. وقتی بیمار در اورژانس بستری می شود ، بخشی از تبادل اطلاعات معمول شامل انتقال مختصر اطلاعات با استفاده از اصطلاحات کوتاه حرفه ای بین کادر پزشکی است و در نتیجه ، هیچ کس در نمودار نمی نویسد که مشکلات عدم تعادل وجود دارد.

علت سرگیجه – بیماری یا درمان چیست؟
Scroll to top